عقیده محمدرضا شریفی نیا مهراوه شریفی نیا

عقیده: محمدرضا شریفی نیا مهراوه شریفی نیا فرزندان بازیگران نجمه جودکی مجری ملیکا شریفی نیا بازیگران ایرانی بازیگران معروف بازیگران مشهور

گت بلاگز اخبار حوادث دیوان‌عالی، حکم قصاص را نقض کرد ، محاکمه مجدد مردی که برادر زن خود را بدلیل تجاوز به همسرش کشت

با نقض حکم قصاص مرد جوان که 10 سال قبل برادر زنش را کشته بود، متهم صبح دیروز از زندان به شعبه نهم دادگاه کیفری پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافت وبرای دومین

محاکمه مجدد مردی که برادر زن خود را بدلیل تجاوز به همسرش کشت/ دیوان عالی، حکم قصاص را نقض کرد

عبارات مهم : ایران

با نقض حکم قصاص مرد جوان که 10 سال قبل برادر زنش را کشته بود، متهم صبح دیروز از زندان به شعبه نهم دادگاه کیفری پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافت وبرای دومین بار محاکمه شد.

ایران نوشت:در این جنایت که دی سال 86 رخ داد مردجوان افغان تبار که با ضربات کارد نشانه قرارگرفته وبه بیمارستانی در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شده است بود روی تخت جان سپرد. همزمان با اعلام این جنایت به پلیس، تیمی از کارآگاهان جنایی به همراه بازپرس کشیک قتل راهی بیمارستان شدند تا اینکه درتحقیقات معلوم شد مقتول به وسیله شوهر خواهرش کشته شده است است.

بنابراین غلام – متهم 34 ساله – بعد ازدستگیری تحت بازجویی قرار گرفت. او گفت: «چند روز قبل همسرم مرا از ماجرایی با خبر کرد که احساس کردم دنیا روی سرم خراب شده است هست. همسرم گفت که برادرش عبدالله به او تجاوز کرده هست، به همین خاطر خونم به جوش آمد و نقشه قتل برادرزنم را کشیدم.

دیوان‌عالی، حکم قصاص را نقض کرد ، محاکمه مجدد مردی که برادر زن خود را بدلیل تجاوز به همسرش کشت

پس از این اعتراف ها و تکمیل تحقیقات، غلام محاکمه و با حکم قضات به قصاص – اعدام – محکوم شد. ولی این حکم از سوی قضات شعبه بیستم دیوانعالی کشور نقض شد. چراکه قضات عالی رتبه اعلام کردند دفاعیات ودلیل متهم درارتکاب قتل مورد توجه قرار نگرفته است.

به همین خاطر صبح دیروز متهم در شعبه نهم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی کشکولی و با حضور قاضی عباسی – مستشار دادگاه – تحت محاکمه قرار گرفت.این محاکمه درحالی انجام شد که اولیای دم مقتول – به غیر از همسر قاتل – حضور نداشتند. به همین علت نماینده دادستان درخواست مجازات شایسته را از قضات کرد.

با نقض حکم قصاص مرد جوان که 10 سال قبل برادر زنش را کشته بود، متهم صبح دیروز از زندان به شعبه نهم دادگاه کیفری پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافت وبرای دومین

سپس وکیل متهم در جایگاه قرار داده شد وگفت: «موکل بنده باتوجه به بیانات همسرش که اعلام کرده بود برادرش به او تجاوز کرده است مرتکب قتل شده است وتمام بیانات همسر موکلم نیزدر پرونده موجود هست. بنابراین موکلم برادر زنش را مهدورالدم دانسته واو را کشته است.پس با توجه به این شرایط خواستارآزادی اش هستیم.

پس از آخر بیانات وکیل متهم، قضات جهت تصمیم گیری وارد شور شدند تا حکم ارزش را صادرکنند.

واژه های کلیدی: ایران | دادگاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz