عقیده محمدرضا شریفی نیا مهراوه شریفی نیا

عقیده: محمدرضا شریفی نیا مهراوه شریفی نیا فرزندان بازیگران نجمه جودکی مجری ملیکا شریفی نیا بازیگران ایرانی بازیگران معروف بازیگران مشهور

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی حمایت عربستان از بیانیه اخیر ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

کابینه عربستان با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از بیانیه اخیر مدیر جمهور آمریکا در رابطه با توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران حمایت

حمایت عربستان از بیانیه اخیر ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

حمایت عربستان از بیانیه اخیر ترامپ علیه ایران

عبارات مهم : ایران

کابینه عربستان با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از بیانیه اخیر مدیر جمهور آمریکا در رابطه با توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران حمایت کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری المنظار، کابینه عربستان امروز (سه شنبه) نشستی به ریاست ملک سلمان، پادشاه عربستان در کاخ یمامه برگزار کرد و در این نشست از بیانیه اخیر دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا که جهت خروج از برجام به هم پیمانان اروپایی خود ضرب الاجل ۱۲۰ روزه داد حمایت کرد.

حمایت عربستان از بیانیه اخیر ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

کابینه عربستان همچنین از گزارش شرکت ملل در رابطه با ارسال سلاح از سوی کشور عزیزمان ایران به یمن و نقض مصوبه ۲۲۱۶ شورای امنیت حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، دونالدترامپ جمعه شب به وقت پایتخت کشور عزیزمان ایران در بیانیه ای در مورد برجام اعلام کرد: امروز من تعلیق تحریم کشور عزیزمان ایران را اعلام می کنم ولی این در جهت تضمین توافق با متحدان اروپایی واشنگتن جهت برطرف نواقص توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و آخرین وقت است.

کابینه عربستان با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از بیانیه اخیر مدیر جمهور آمریکا در رابطه با توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران حمایت

وی ادامه داد: در صورت عدم دستیابی به این توافق نامه (جدید)، آمریکا دیگر تمدید تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران را انجام نمی دهد و از توافق هسته ای خارج می شود. اگر در هر زمانی من به این نتیجه برسم که چنین توافقی قابل دستیابی نیست فورا از برجام خارج می شوم و هیچ کس نباید به حرف من شک کند.

ترامپ هم چنین به کشورهای اروپایی اعلام کرد: اگر کشورهای دیگر در طول این وقت سه ماهه در جهت رسیدن به این توافق عمل نکنند، من توافق آمریکا با کشور عزیزمان ایران را لغو می کنم؛ این کشورها هستند که گزینش می کنند با ما همکاری نکنند و در کنار جاه طلبی های هسته ای و مردم کشور عزیزمان ایران بمانند.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز در تصویر العمل به بیانات ترامپ در صفحه توییترش نوشت: سیاست ترامپ و بیانیه امروز وی تلاش های مذبوحانه ای جهت خدشه دار کردن یک توافق محکم چندجانبه است که همزمان بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ آن توافق را نیز به شکل مغرضانه ای نقض می نماید. برجام قابل مذاکره مجدد نیست: به جای تکرار لفاظی های کهنه، آمریکا باید مانند کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام عمل نماید.

حمایت عربستان از بیانیه اخیر ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | توافق | بیانیه | آمریکا | عربستان | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz