عقیده محمدرضا شریفی نیا مهراوه شریفی نیا

عقیده: محمدرضا شریفی نیا مهراوه شریفی نیا فرزندان بازیگران نجمه جودکی مجری ملیکا شریفی نیا بازیگران ایرانی بازیگران معروف بازیگران مشهور

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری همه آنچه در مراسم خوش حالی منتقدان گذشت ، از کنایه به بازیگر پیشکسوت

یازدهمین مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمای کشور عزیزمان ایران با پیشتازی «رگ خواب» در دریافت جوایز و اتفاقات و حواشی غیرمنتظره پرونده‌اش را بست. 

همه آنچه در مراسم خوش حالی منتقدان گذشت ، از کنایه به بازیگر پیشکسوت

از کنایه به بازیگر پیشکسوت تا دفاع نوید محمدزاده از عزت الله انتظامی/ همه آنچه در مراسم خوش حالی منتقدان گذشت

عبارات مهم : ایران

یازدهمین مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمای کشور عزیزمان ایران با پیشتازی «رگ خواب» در دریافت جوایز و اتفاقات و حواشی غیرمنتظره پرونده اش را بست.

به گزارش خبرآنلاین، شامگاه پنج شنبه (26 مرداد) مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان میزبان یازدهمین مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمایی بود؛ علاوه بر اهدای جوایز برگزیدگان، بزرگداشت جمشید هاشم پور، گوهر خیراندیش، فرید مصطفوی، جمال امید و نکوداشت زنده یاد علی معلم هم در این مراسم برگزار شد.

همه آنچه در مراسم خوش حالی منتقدان گذشت ، از کنایه به بازیگر پیشکسوت

اجرای این مراسم را که اتفاقات و سخنان غیرمنتظره ای در آن مطرح شد، فرزاد حسنی برعهده داشت.

از جمله این اتفاقات و حواشی غیرمنتظره صحبت جمشید مشایخی راجع به یکی از بازیگران قدیمی بدون نام بردن از او بود که با لحن اعتراضی همراه بود و او سپس سالن را ترک کرد ولی در ادامه فاضلی منتقد نیز در دفاع از مشایخی با نام بردن از آقای بازیگر بیانات غیرمنتظره ای را مطرح کرد و در نهایت نوید محمدزاده در دفاع از عزت الله انتظامی سخن گفت.

یازدهمین مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمای کشور عزیزمان ایران با پیشتازی «رگ خواب» در دریافت جوایز و اتفاقات و حواشی غیرمنتظره پرونده‌اش را بست. 

براساس گزارش «ایسنا» در ابتدای مراسم کلیپی جهت نکوداشت یاد زنده یاد علی معلم پخش شد. این ویدئو حاوی تصاویری از مراسم تشییع علی معلم در منزل سینما و صحبت های بازیگران و صورت های معروف راجع به ی این منتقد و تهیه کننده سینما بود.

سپس با حضور جواد طوسی مدیر شورای انجمن منتقدان و جعفر گودرزی دبیر، هدایایی به آذر معماریان همسر علی معلم اهداء شد.

آذر معماریان: علی معلم زمین برایش کوچک بود

همه آنچه در مراسم خوش حالی منتقدان گذشت ، از کنایه به بازیگر پیشکسوت

آذر معماریان با قرار گرفتن بر روی صحنه با صدایی لرزان و بغض آلود گفت: حدود ۲۵ سال است به واسطه علی معلم با منتقدین آشنا هستم و به قلم و عقیده و نگاه ارزش احترام می گذارم. علی معلم این آخرهای اینقدر روحش پر از علاقه و دوستی بود که جایش دیگر روی زمین نبود و زمین برایش کوچک بود.

او افزود: خوشحالم این مراسم خوش حالی شخصی برقرار شده است است و امیدوارم این مراسم خوش حالی ها که باعث تقویت سینمای کشور عزیزمان ایران می شود ادامه پیدا کند.

یازدهمین مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمای کشور عزیزمان ایران با پیشتازی «رگ خواب» در دریافت جوایز و اتفاقات و حواشی غیرمنتظره پرونده‌اش را بست. 

جعفر گودرزی دبیر مراسم خوش حالی منتقدان نیز ضمن عذرخواهی از تاخیر ایجاد شده است جهت شروع مراسم گفت: امیدوارم امشب شب آبرومندی را در کنار هم داشته باشیم. یکی از دوستان به من می گفت که این مراسم خوش حالی را بزرگترین مراسم خوش حالی سینمای کشور عزیزمان ایران می دانم.

سپس مراسم اهدای جوایز با اهدای جوایز بخش عالی ترین موسیقی شروع شد.

همه آنچه در مراسم خوش حالی منتقدان گذشت ، از کنایه به بازیگر پیشکسوت

بعد از اهدای دیپلم افتخار عالی ترین موسیقی به ستار اورکی جهت فیلم «ویلایی ها» او جایزه اش را به علی معلم تقدیم کرد و گفت که هر کدام از منتقدان ما یک سینما را حریف هستند.

سهراب پورناظری نیز بعد از دریافت جایزه عالی ترین موسیقی متن جهت «رگ خواب» بیان کرد که این نخستین جایزه سینمایی اش است و از حمید نعمت الله و همایون شجریان تقدیر کرد.

بزرگداشتی جهت جمال امید

سپس مراسم بزرگداشت جمال امید با پخش کلیپی جهت این صاحب نظر سینما برپا شد و سپس فریدون جیرانی و جواد طوسی جهت تقدیر از او بر روی صحنه آمدند.

گوهر خیراندیش و جواد مظفری در ابتدا به احترام جمال امید ایستادند و سپس کل جمعیت حاضر در سالن نیز قیام کردند.

فریدون جیرانی با بیان اینکه صحبت کردن راجع به جمال امید سخت هست، یادآور شد: هنگامی که تصویر ها را نگاه می کردم دیدم سال 43 که محصل بودم جمال امید، مطلبی را جهت راه های اصلاح سینمای کشور عزیزمان ایران نوشته هست. او نخستین کسی بود که تاریخ سینما را به من یاد داد. امید هم روزنامه نگار است و هم سردبیر و هم نقد می نویسد و در چندین دوره دبیری جشنواره های متفاوت حضور داشته هست، من از ایشان درس های زیادی آموخته ام.

جمال امید با قرار گرفتن در جایگاه با بغض، گفت: من دو تقدیر دارم. یک از منتقدین و سپس از همسرم که همراه من بوده است.

جواد طوسی مدیر شورای مرکزی انجمن منتقدان نیز با اشاره به اینکه ادای احترام به جمال امید را در حافظه خود جهت هر لحظه نگه می دارم، بیان کرد: از زحمات منوچهر شاهسواری و مهندس حیدریان و آقای تابش قدردانی می کنم؛ لیکن اگر این مراسم خوش حالی آبرو و عزتی دارد مدیون این عزیزان هست. توصیه دیگری که می خواهم بگویم تقارن این مراسم خوش حالی با عوض کردن و جا به جایی وزیر محترم ارشاد هست. امیدوارم این شایسته سالاری مدنظر باشد. یعنی اگر در این عمر کوتاهی که این روسا داشتند عملکرد خوبی بوده هست، چه ضرورتی به منزل تکانی اساسی است.

او اظهار امیدواری کرد: در آخرین روزهای این دوره از انجمن منتقدان بتوانیم سمیناری جهت صنعتی شدن سینما برگزار کنیم و در عین حال هم امیدوارم دوستی، همدلی و حضور فرهنگی بدون جناح بندی باشد.

در ادامه محسن دارسنج که در بخش عالی ترین صورت پردازی جهت «ماجرای نیمروز» جایزه گرفت، جایزه ای را به خانواده شهید محسن حججی تقدیم کرد و گفت: این شهیدان دشمن را از مرزهای مان صدها کیلومتر دور کرده اند تا ما اینجا بتوانیم این مراسم خوش حالی را برگزار کنیم.

وقتی جمشید مشایخی سالن را ترک کرد

سپس جمشید مشایخی که در حال ترک سالن بود به دعوت فرزاد حسنی مجری مراسم بر روی صحنه حاضر شد و انتقاد تندی به برگزاری این جشنواره کرد و سپس سالن را ترک کرد.

جمشید مشایخی در سخنان اش گفت: می خواهم «رُک» صحبت کنم و این را از علی معلم آموخته ام. آیا در این مراسم فقط به یک نفر توجه شده است هست. اگر می دانستم جهت منتقدین فقط یک هنرپیشه مطرح است سالها پیش این کار را رها کرده بودم. بقیه بازیگر نیستند؟ هیچ کدام زحمت نکشیده اند؟ آیا شما اینها را نمی بینید؟ (مشایخی اشاره اش به کلیپی بوده که در مراسم خوش حالی پخش شده است است.)

بزرگداشتی جهت فرید مصطفوی/ بنی اعتماد: تقدیر می کنم جهت یک عمر همکاری،صبوری،رفاقت

مراسم بزرگداشتی جهت فرید مصطفوی (فیلم نامه نویس) با حضور رخشان بنی اعتماد و مهرزاد دانش برگزار شد.

رخشان بنی اعتماد راجع به ی فرید مصطفوی گفت: از او تقدیر می کنم به خاطر یک عمر همکاری، صبوری و رفاقت. ما با هم فیلم نامه های زیادی نوشته ایم که تعدادی ساخته شد و تعدادی هم نه. من می دانم که چقدر نقش موثری در کارهای یکسان ما داشته ای. عده زیادی نیستند که در استمرار کارشان دغدغه ها و شعارهایشان را در هر اثر باقی بگذارند و تو یکی از آنهایی.

او ادامه داد: از پریچهر ممتهن همسر فرید مصطفوی نیز تقدیر می کنم. ما سالها با هم کار کردیم و ایشان باعث آشنایی من با فرید بودند.

فرید مصطفوی نیز با قرار گرفتن در جایگاه بیان کرد: از همسرم و از منتقدین دهه 50 که کوشندگان ادبیات این سالها هستند، تقدیر می کنم. از پرویز دوایی که بسیار تاثیرگذار بوده نیز تقدیر می کنم که در زمانی که در دهه 60 سردرگم بودند و افق و دورنمایی وجود نداشت، او این جهت دهی را ایجاد کرد.

مجید مظفری نیز که جهت اهدای جایزه عالی ترین بازیگر مکمل مرد بر روی جایگاه آمده بود، گفت: خوشحالم که در این مراسم خوش حالی حضور دارم و این نخستین بار است که به عنوان مهمان به یک مراسم خوش حالی دعوت شده است ام.

حجازی فر: نوید محمدزاده زندگی جهت ما نگذاشته است

هادی حجازی فر جایزه عالی ترین بازیگر نقش مکمل را جهت «ماجرای نیمروز» دریافت کرد به طنز بیان کرد: نوید محمدزاده زندگی جهت ما نگذاشته هست. (اشاره غیرمستقیم به جوایز نوید محمدزاده)

او اظهار امیدواری کرد: از این به بعد در بازی هایم پشیمان تان نکنم. همچنین همانطور که زمانی ویدئو ممنوع بود و سپس آزاد شد فیلم «لاتاری» هم آزاد شود.

شاهین امین منتقد سینما نیز در ادامه مراسم گفت: شاید یک روزی همه فیلم ها نمایش داده شود. ما همه منتقدیم و باید به نگاه های نو توجه کنیم. سینمای کشور عزیزمان ایران نباید در برابر نگاه های نو مقاومت کند.

کوروش تهامی بعد از دریافت جایزه دیپلم افتخار جهت بازیگر نقش اول مرد (رگ خواب) گفت: باعث افتخار من است که جایزه را از داریوش مهرجویی می گیرم. این نخستین جایزه سینمایی من است و آن را به همسرم تقدیم می کنم که هنگامی که من ناامید بودم به من امید هدیه می داد.

حامد بهداد جایزه اش را به شهید محسن حججی تقدیم کرد

بعد از اهدای جایزه عالی ترین بازیگر مرد به حامد بهداد جهت فیلم «سد معبر» او در جایگاه حاضر شد و با اشاره به اینکه ما به فوت عالیجناب کیارستمی تصویر العمل مناسبی نشان ندادیم، افزود: آن چیزی که در قلب من به صورت آشوب نشان داده می شود اوضاع جامعه ما هست. چطور ابن سینا را سرمایه علمی کشورمان می دانیم ولی عباس کیارستمی را نه.

او ادامه داد: زن معماریان، جای علی معلم بسیار خالی است و اینکه ما با هرگونه جنگ مخالفیم. چه در داخل کشور و چه در سرزمین های دیگر. من نمی توانم بی تفاوت از تصویر رعنای شهید محسن حججی بگذرم. همه ما در این تصویر سهمی داریم و این جایزه را به او تقدیم می کنم.

غلامعباس فاضلی (منتقد) نیز که جهت اهدای جایزه بر روی سن حاضر شده است بود خاطره ای را از انتقادی که به آقای بازیگر نوشته بود و او را مکدر کرده بود، بیان کرد و گفت: اشاره آقای مشایخی را جدی بگیرید. ایشان بزرگتر ما هستند و باید او را جدی بگیریم.

تقدیر از گوهر خیراندیش/ «روح اسماعیل خانی اینجاست»

در ادامه، مراسم تقدیر از گوهر خیراندیش با حضور تهمینه میلانی و کمند امیر سلیمانی برگزار شد.

تهمینه میلانی با انتقاد از نحوه گزینش نامزدهای مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمایی گفت: ملاک گزینش چه بوده است؟ چون فیلم های اکران نشده در لیست بود ولی فیلم من نبود، آیا زنگ نزدید که منم بیایم و فیلمم را به شما نشان دهم؟! خواهشمندم که منتقدین مستقل عمل کنند نه دولتی. (در ادامه فرزاد حسنی با دریافت یادداشتی در مراسم اعلام کرد که فیلم هایی در این مسابقه بودند که در جشنواره فیلم فجر نمایش داشتند. فیلم «ملی و هزار راه نرفته اش» در جشنواره ملی فجر به نمایش درنیامده بود و فقط اخیرا در بازار جشنواره جهانی فجر به نمایش درآمد)

در ادامه کمند امیر سلیمانی نیز راجع به گوهر خیراندیش گفت: اگر روزی از من پرسش شود که می خواهد جای چه کسی باشی؟! من می گویم گوهر خیراندیش. من روی پای ایشان بزرگ شدم.

سپس گوهر خیراندیش با تقدیر از کمند امیرسلیمانی و فرزندانش که از او مواظبت کردند، ادامه داد: در این چند سال که در دیار غربت بودم از همکاری دوستان و فرزند هایم تقدیر می کنم.

او به طنز با اشاره به آسیبی که پایش در سریال «دیوار به دیوار» دیده است،گفت: این آسیب از روی شیطنت نبود!

خیراندیش در آخر با یادی از جمشید اسماعیل خانی (همسرش)، روح اش را در این مراسم حاضر دید.

در ادامه یوسفی نژاد کارگردان «خانه» که جایزه خلاقیت و استعداد درخشان خاص ی فیلم سازان اول را بطور یکسان با کارگردان «ویلایی ها» دریافت کرد، در سخنانی گفت: این جایزه را تقدیم می کنم به کسانی که پشت درها قرار دارند و با استعداد هستند ولی نمی توانند شکوفا شوند.

انتقاد نوید محمدزاده از بیانات یک منتقد راجع به عزت الله انتظامی

در بخش دیگری از مراسم خوش حالی منتقدان و نویسندگان سینمای کشور عزیزمان ایران که نوید محمدزاده که این بار جهت اهدا جایزه ی عالی ترین بازیگر نقش مکمل زن بر روی صحنه حاضر شده است بود با انتقاد از فاضلی که راجع به عزت انتظامی به عنوان آقای بازیگر سخن گفت بود، مطرح کرد: هر شخصی یک اسمی دارد و نباید او را فرزند سنگلج بنامیم. ما نمی توانیم افتخار کنیم که نقدی بر او نوشته ایم. او سه دهه درس به ما یاد داد. باید به او احترام بگذاریم و قرار نیست با بی احترامی به تایید چیز دیگری بپردازیم. کاش بدانیم چه می گوییم.

واکنش مدیرعامل منزل سینما / وای بر ما نسلی که تنفر می پراکنیم

منوچهر شاهسواری مدیرعامل منزل سینما با قرارگیری در جایگاه در تصویر العمل به صحبت های نوید محمدزاده و حامد بهداد بیان کرد: این دو جوان به نسل ما احترام و دل بستگی و عاشقی یاد می دهند. وای بر ما نسلی که تنفر می پراکنیم. چگونه می شود تقدیر کرد که از دل این نسل امثال حامد و نوید پیدا می شوند. ما باید از آنها درس بگیریم، درود می فرستم به عباس کیارستمی و عزت الله انتظامی.

تقدیر از جمشید هاشم پور با حضور سعید راد

در ادامه جشن، مراسم بزرگداشتی جهت جمشید هاشم پور برپا شد، سعید راد با حضور در جایگاه و بعد پخش کلیپی که خود جمشید هاشم پور در آن خاطراتی بیان می کرد از او تقدیر به عمل آورد.

جمشید هاشم پور نیز با تقدیر از برپاکنندگان مراسم خوش حالی گفت که سعید راد او را تشویق کرده و گفته بوده که در آینده شما یکی از مهره های حساس سینمای کشور عزیزمان ایران می شوی.

سعید راد نیز علی معلم را یکی از بزرگان سینمای کشور عزیزمان ایران نامید.

اظهارات جعفر پناهی در مراسم خوش حالی منتقدان سینمایی

در آخر مراسم، جعفر پناهی با حضور در جایگاه با بیان اینکه ما مخالف این نیستیم که چه کسی فیلم بسازد یا نه گفت: هنگامی که صحبت از ساخت فیلم های دولتی با بودجه های کلان دولتی و تخصیص داده شده است چندین سالن سینمایی به آن هست، حداقل چند سالن سینمایی نیز به ما بدهید.

واژه های کلیدی: ایران | جایزه | سینما | بازیگر | سینمای | منتقدان | سینمایی | بازیگران | مراسم تشییع | جمشید مشایخی | گوهر خیراندیش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz